image_neshoniyab

بخش links در گوگل سرچ کنسول

weblog

Links یکی از بخشهای کاربردی و مهم گوگل سرچ کنسول میباشد که مدیریت لینکهای داخلی و خارجی رو به شما میدهد و میتوانید ببینید که چه تعداد به سایت شما لینک داده اند و شما چه تعداد لینک داخلی ایجاد کرده اید ، لینک خارجی و داخلی مناسب اهمیت زیادی در سئو و رتبه سایت دارد . علاوه بر گزارش دهی تعداد لینکها ، آدرس صفحاتی که بیشترین لینک رو دریافت کرده اند رو هم به شما نمایش میدهد.

اگر وارد گوگل سرچ کنسول خود بشوید و در قسمت سایدبار سمت چپ روی گزینه links کلیک کنید یک صفحه مثل این تصویر برای شما باز میشود که که آیتمهایی رو شامل میشود که در ادامه این مقاله به صورت کامل به شما توضیح میدهیم .

links

External Links :

در این قسمت شما میتوانید لینکهایی از سایت خود را مشاهده کنید که سایتهای دیگر (سایت خارج از سایت خوتان) به آن صفحه لینک داده اند ، یا به عبارتی آن صفحه لینک خارجی دریافت کرده است، و این قسمت به ترتیب صفحاتی که بیشترین لینک رو دریافت کرده اند چیده میشوند. اگر روی هرکدام کلیک کنید میتوانید جزییات مربوط با لینک رو مشاهده کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید :

exteranl links

Target page  : نام صفحه یا لینک میباشد که لینک خارجی دریافت کرده است

Total external links : یعنی این صفحه یا لینک 68 تا لینک خارجی دریافت کرده است

Total sites : یعنی تعداد سایتهایی که به این صفحه لینک داده اند 

Top sites linking to this page : در این قسمت میتوانید جزییات سایتها و تعداد لینکهایی که به این آدرس داده اند رو مشاهده کنید. اگر در این قسمت روی هر یک از سایتها کلیک کنید جزییات بیشتری به شما نمایش داده میشود .

links

Top Linking Sites :

در این بخش میتوانید سایتهایی رو ببینید که به شما لینک داده اند و این سایتها به تربیت از بیشترین لینک به شما تا کمترین، از بالا به پایین برای شما چیده شده است. که با کلیک روی هرکدام جزییات مربوط به آن را مشاهده میکنید . و با کلیک روی گزینه more در پایین همین باکس تمام سایتها خارجی رو مشاهده کنید.

top link

Top linking text :

در این قسمت میتوانید لیست کلماتی که سایتهای دیگر (سایتهای معرفی شده در باکس های بالا) از طریق آنها به شما لینک خارجی داده اند رو مشاهده کنید . اگر شما یک رپورتاژ آگهی با سه لینک و هر لینک یک کلمه کلیدی رو شامل شود، شما در این بخش میتوانید بفهمید که هر کلمه کلیدی چه تعداد لینک دریافت کرده است. در این بخش بر خلاف بخش های بالا شما نمیتوانید جزییات هر کلمه رو مشاهده کنید .

top linking text

Internal links :

لینکهای داخلی به اون دسته از لینکها گفته میشود که شما داخل سایت خود به صفحات و یا برگه ها و یا دستهای دیگر از سایت خود لینک میدهید، به این کار لینک دهی داخلی گفته میشود و لینک دهی اصولی تاثیر زیادی در سئو سایت دارد و باعث کم شدن نرخ پرش و بالا رفتن نرخ کلیک میشود که اهمیت زیادی دارد.

internal links

جدیدترین مقالات

news افزایش سرعت سایت وردپرس
news آموزش تغییر نسخه php در هاست سیپنل و دایرکت ادمین
news انکرتکست یا Anchor Text
news معرفی و آموزش Google Trends
news دیدنی های تهران ( باغ ملی )
news مقایسه وردپرس با جوملا

  • بخش links در گوگل سرچ کنسول
  • آموزش بخش links در گوگل سرچ کنسول
  • گوگل سرچ کنسول

کلیه حقوق و مطالب این وب سایت متعلق به شرکت ناین وب می باشد و استفاده از آنها فقط با ذکر منبع بلامانع است.